אגירת אנרגיה סולארית

שימוש באנרגיה מתחדשת ובפרט באנרגיה סולארית הופך פופולארי יותר ויותר בעולם כולו.

טובי המוחות בעולם שוקדים על שימוש באנרגיה סולארית כפתרון אידיאלי לבעיית האקלים.
עם כל היתרונות הנמצאים בשימוש במקור אנרגיה זה, אחד החסרונות שקיימים בה הינו הזמינות בכל שעות היום, גם כשאין שמש.
לכן, בשעות הלילה או בימים מעוננים חלה ירידה בתפוקת המערכות.
כידוע, ישנו שימוש בחשמל גם לאחר שקיעת השמש או בימים מעוננים, ולכן משתמשים כיום בטכנולוגיות מתקדמות לאגירת אנרגיה סולארית בכדי לאפשר שימוש באנרגיה במועד מאוחר יותר ממועד הייצור לפי הצורך.

שימור ואגירת אנרגיה סולארית – מהו התהליך ואיך הוא מתבצע?

אגירת אנרגיה הוא תהליך בו שומרים את האנרגיה באופן בו ניתן להשתמש בה במועד מאוחר יותר או לפי הצורך.
אגירת אנרגיה סולארית מתבצעת באמצעות סוללות המסוגלות לקבל ולאגור את עודף הייצור במשך היום לשימוש עתידי כשיש חוסר בחשמל.

כך, בשעות היום בהן יש קרינת שמש חזקה, המערכות הסולאריות מייצרות אנרגיה עודפת הנאגרת בסוללות, ובשעות הערב ניתן לעשות שימוש באנרגיה זו במקום להשלים את האנרגיה החסרה באמצעות ייצור חשמל על ידי חומרי דלק מזהמים ויקרים.

יתרונות ושימושים

בזמן ייצור שיא סולארי המתרחש בד"כ בצהריים, לרשת החשמל יש מגבלה של הספק מקסימלי להזרמה מהיצרנים הסולארים, מה שיכול לגרום להשלכת עודפי הייצור באמצעות קטימה (הפחתת הייצור של השדה הסולארי). סוללות האגירה, מסוגלות לאגור את עודף הייצור בשעות העומס, ולשחרר את האנרגיה העודפת כיש מחסור בחשמל (לדוגמא בשעות הערב כשהייצור הסולארי יורד.
בנוסף לכך, סוללות יכולות לאגור את עודפי הייצור ולהשלים את החוסרים הנוצרים על ידי תנאי מזג האוויר משתנים או בעיתות חירום.

יתרון נוסף

שיש לשימוש בסוללות אגירה הינו עקב יכולת הסוללה להיכנס לפעולה במהירות, מה שמאפשר להוסיף הספק לרשת אם התדר יורד, או להגדיל את העומס אם התדר עולה מעבר לערכו המקובל.
בכדי לדעת מה הם היתרונות והחסרונות של שימוש באנרגיה סולארית קראו את המאמר הבא:
אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות.

ברשותכם מערכת סולארית בבית?

בקרוב תוכלו להתקין מערכת אגירה למקסום התועלת!


כאמור, עולם האנרגיה הסולארית מתחדש כל הזמן עם פיתוחים טכנולוגיים ומציאת פתרונות יצירתיים ההופכים את השימוש באנרגיה זו ליעלה ומשתלמת הרבה יותר. עקב ההבנה כי שימוש באנרגיה סולארית זהו פתרון אקולוגי וכלכלי, המגמה העולמית צועדת לעבר שימוש באנרגיה נקייה וירוקה (לקריאה נוספת על שימוש באנרגיה סולארית בעולם קראו- אנרגיה סולארית בעולם).

אגירת אנרגיה סולארית הינה פתרון משמעותי אשר מסייע לייעל את ביצועי המערכות הסולארית תוך מתן אפשרות לשימור אנרגיה ושימושה בעת הצורך. בכך למעשה, מנטרלת את הבעיה העיקרית העולה בשימוש באנרגיה סולארית.

לסיכום

כיום ישנם סוללות ומערכות לאגירת אנרגיה סולארית הן לשימושים תעשייתיים והן לשימוש בייתי. התקנת סוללות אגירה, יגרום לייעול צריכת האנרגיה הנקייה על ידי העברת עומסים מרשת החשמל ושימוש מתמשך בחשמל גם כשיש מחסור בייצור. חשוב לציין כי בעת כתיבת שורות אלה אין עדיין תקנות רשמיות של חברת החשמל בנוגע לשילוב מערכות אגירה בבתים. לכן אנחנו נהיה עם היד על הדופק עבורכם ונעדכן כששילוב אגירה יהיה זמין לכל משק בית.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל

/ 5.

[addtoany]
דילוג לתוכן